top of page
logo_renkli_edited.png

TESİS İÇİ SALGIN TEDBİR PLANI

Villalarımızda Koronavirüs sorumlusu SERDAR ÇALIŞ'tır. (Tel: +90 543 565 5511)

 

Tesisimizde ortak alan, Resepsiyon (Hizmet Evi) ünitemizdir. Burada misafir/personel olarak aynı anda en fazla üç kişi bulunabilir. Girişte yaklaşım sınırı için yer işaretlemesi yapılmıştır.

 

Misafirlerimizin girişte temassız termometre ile ateşi ölçülecektir. Ateşi 38 dereceden fazla ise Kaş Devlet Hastanesine haber verilecek, kişinin muayenesi sonucu Hastane Raporu’na göre davranılanacaktır.

 

Girişte misafirlerimizden “imzalı beyan formu” doldurması istenecektir. Bakanlıkça takip altında olan misafirler villalarımıza kabul edilmeyecektir.

 

Misafirlerimiz ve personelimiz için hastalıklı, semptomlu ve acil hallerde ulaşılacak sağlık kuruluşlarının irtibat bilgileri aşağıdadır.

 

Kaş Devlet Hastanesi:

Gökseki Mahallesi, Antalya Kalkan Yolu üzeri Kaş/Antalya
Tel: +90 242 8361185
Tel: +90 242 836 1184

 

Kaş İlçe Sağlık Müdürlüğü:

Andifli, Çukurbağ Sok. No.27 Kaş/Antalya

Tel: +90 242-836 1464

 

Bu durumlarda başvurulacak görevlilerin irtibat bilgileri aşağıdadır:

Serdar Çalış       : +90 543 365 5511

Burhan Şenerdi : +90 532 322 0015

 

Resepsiyon ünitemizin  girişinde dezenfeksiyon paspası bulunmaktadır.  Ayrıca yeteri kadar maske, eldiven, siperlik ve el antiseptiği bulunmaktadır. Sorumlu personelimiz bunları kullanarak çalışacaktır.

 

Kapı girişinde, hijyen atık kutusu konulmuştur. Buradaki atıklar diğer çöplerle birleştirilmeden ayrı olarak biriktirilip atılacaktır.

 

Resepsiyon alanımızda, her yeni misafirin kabulü öncesinde yeterli havalandırma sağlanacak ve masa, sandalye, dolap vs. gibi eşyalar hijyenik kimyasal uygulanarak silinecek ve sonrasında temiz bezle nemi alınacaktır.

 

Hizmet elemanlarımız hizmet/tedarik amaçlı villaya giriş-çıkışlarında maske ve eldiven kullanacaktır. Misafirlerin villa girişlerinde eşyalarının taşınması durumunda temas edilen her nokta dezenfektan ile silinecektir.

Aynı villada konaklayan veya aynı aileden olan misafirler için ortak kullanım alanlarında sosyal mesafe şartı aranmayacaktır.

 

Villarımızda misafirlerimizin kullanıma sunulan yatak örtüsü, çarşaf, yastık kılıfı vb. gibi malzemeler konaklama süresince haftada bir en az 60 derecede yıkanacaktır. Misafirler ayrıldıktan sonra bu malzemeler temizlenecek/ dezenfekte edilecektir.

 

Villa misafirlerimizin konaklama süresi bittikten sonra villanın temizliği/dezenfekte edilmesi ve havalandırması yapılacaktır. Temizlik yapılırken maske ve siperlik kullanılacaktır. Dezenfektan, deterjan vs. ile karıştırılmayacaktır. Kapı kolları, trabzan, elektrik düğmeleri, duş bataryaları, masa, sehpa yüzeyleri dezenfektan ile silinip kurulanacaktır.

Dezenfektanlar güneş görmeyecek şekilde Hizmet Evi’nde muhafaza edilecektir.

 

Yüzme havuzunun temizliği ve hijyeni azami ölçüde sağlanacaktır. Havuz suyundaki klor seviyesi 1 ile 3ppm arasında tutularak klor seviyesi günlük kontrol edilecektir.

 

Görevli personelimize işletmede uygulanacak plan, hijyenik malzeme ve koruyucu ekipmanların kullanımı konusunda temel eğitim verilmiştir.

bottom of page